Izba Reprezentantów IL: propozycja poprawki ws. obniżenia wieku uprawniającego do spożywania alkoholu do 18 lat

0
193
Fot. Jenna Watson/IndyStar
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Członek Izby Reprezentantów Illinois John Cabello z Freeport, zaproponował poprawkę przepisu dotyczącą minimalnego wieku, upoważniającego do zakupu i spożywania alkoholu z 21 do 18 lat. 

Walka o ustanowienie uznanego w całym kraju standardowego wieku umożliwiającego do zakupu, produkcji i posiadania alkoholu była gorącym tematem w latach 80. XX wieku.

Ustawa o minimalnym wieku uprawniającym do spożycia alkoholu, uchwalona w 1984 roku, nakazała podniesienie minimalnego wieku spożywania alkoholu do 21 lat, a wspierane przez Ronalda Reagana ustawodawstwo kodyfikowało język, który umożliwiał cofnięcie federalnych funduszy na budowy i moderznizację autostrad w stanach, które nie dostosowały się do nowego prawa.

Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) uważają, że ustalenie minimalnego wieku spożywania alkoholu na 21 lat doprowadziło do mniejszej liczby wypadków samochodowych i ograniczyło picie alkoholu przez nieletnich.

Niektórzy zwolennicy propozycji uważają, że obniżenie wieku uprawniającego do spożywania alkoholu do 18 lat, pozwoliłoby (młodym dorosłym) pić w kontrolowanych warunkach i mogłoby zmniejszyć nieodpowiedzialne zachowania spowodowane nielegalnym i potajemnym piciem.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!