Nowy projekt ustawy przewiduje uniemożliwienie policji wydawania mandatów uczniom szkół Illinois

0
196
Fot. Yes Magazine
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Nowy projekt ustawy w Izbie reprezentantów Illinois, zakłada zatrzymanie współpracy szkół z policją w zakresie wydawania mandatów za zachowania niewłaściwe. Prawo Illinois z 2015 roku zakazuje szkołom wręczania grzywn uczniom jako formy udzielania dyscypliny. Szkoły w zamian zaczęły wzywać policję do uczniów za bójki, śmiecenie, kradzież, używanie vape’ów i inne naruszenia zasad na terenie szkoły. 

Nowy projekt zmieniłby kodeks szkolny tak, aby wzywanie policji do drobnych naruszeń stało się nielegalne. Proponuje adresowanie tych szkodliwych zjawisk za pomocą szkolnego procesu dyscyplinarnego.

Reprezentantka La Shawn Ford, Demokratka z Chicago, która sponsoruje legislację mówi, że “należy skończyć z procederem wręczania grzywien przez policję”. Dodała, że “nie ma miejsca na taki system w naszych szkołach”. Stanowa Rada ds Edukacji popiera legislacje Ford.  

Intencją Ford nie jest zaprzestanie aresztowań uczniów za przestępstwa ani zapobieżenie w odzyskiwaniu przez szkoły odszkodowań za zniszczone, zgubione lub skradzione mienie. 

Według dochodzenia Chicago Tribune i ProPublica 12,000 mandatów wręczonych przez ostatnie 3 lata zawierało dane na temat rasy. Według wyników dochodzenia Afroamerykańscy uczniowie dostawali grzywny 2 krotnie częściej, niż ich koledzy rasy białej. Tymczasem we Wschodniej Peorii, w Dystrykcie 309 uczniowie  nadal otrzymują mandaty za kradzieże, bójki, posiadanie marihuany i vape’ów. Komisarz dystryktu Marjorie Greuter mówi, że szkoły będą w dalszym ciągu kierować policję do uczniów, aby nie stała się ona miejscem, gdzie można łamać prawo bez konsekwencji. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!