Walgreens sprzedaje ponad połowę budynków biurowych w Deerfield

0
257
Fot. Daily Herald
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Walgreens sprzedaje ponad połowę budynków biurowych w Deerfield, na północnych przedmieściach Chicago, gdzie mieści się główna siedziba firmy.  

Pandemia zmieniła tryb pracy w wielu firmach. Forma pracy zdalnej okazała się wydajna. Znacznie zmniejszona liczba pracowników przyjeżdżających do biur sprawiła, że w wielu przypadkach posiadana przestrzeń biurowa okazała się nierentowna. Walgreens jest jedną z wielu firm zmieniających strukturę podmiejskich przestrzeni biurowych. 

Pandemia, przyjęcie strategii pracy hybrydowej, czyli połączenia pracy z domu i pracy w biurze spowodowało opustoszenie campusu biurowego Walgreens w Deerfield wzdłuż trasy I-94. 

Firma zdecydowała się sprzedać budynki przy 200 i 300 bloku Wilmot i rozmieścić pracowników w pozostałych budynkach po południowej stronie kompleksu, przy 100 bloku Wilmot Road. Firma nie posiada planów zmian dla pracowników z Old Post Office w centrum Chicago.

Walgreens pragnie zachować siedzibę w Deerfield w okrojonej wielkości, organizując pracę 3500 pracowników pomiędzy Deerfield i Old Post Office. 

Według danych z 2022 roku, 25% przestrzeni biurowej z północnych przedmieść Chicago pozostaje opustoszała. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!