Illinois: nowy raport ws. pochodzenia broni użytej w przestępstwach

0
256
broń gun
Fot. AP News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Nowy raport Federalnego Biura Alkoholu, Tytoniu i Broni Palnej przedstawia skąd pochodziła broń użyta w przestępstwach w Illinois. 
Biuro posiada zezwolenie wyłącznie na sprawdzanie pochodzenia broni użytej w dokonanych przestępstwach.

Według danych ATF, w 95% przypadkach, użyta broń palna została wcześniej zgłoszona przez obywateli jako utracona w wyniku kradzieży. 
Eksperci zalecają zachować czujność w tej sprawie, ponieważ kryminaliści fałszywie zgłaszają kradzież, aby zatuszować rolę w sprzedaży broni gangom.

Raport potwierdza, że Chicago jest stolicą przestępstw z udziałem broni palnej. W ciągu ostatnich 5 lat Chicago konsekwentnie posiada najwyższą liczbę podań do ATF o sprawdzenie pochodzenia broni. Nowy York nie znalazł się w pierwszej piątce. 

W przeszłości, południowe stany oraz sąsiadujące takie jak Indiana, posiadające luźniejsze regulacje dotyczące broni często były cytowane jako źródła dostaw do Illinois. 

Według najnowszego raportu, Illinois jest obecnie największym własnym  dostawcą broni używanej w przestępstwach. Wymienia się 5 dzielnic okalających Miasto Chicago: Lyons, Oak Forest, Riverdale, Melrose Park, Gary i stan Indiana. W samym Mieście Chicago nie ma pozwolenia na prowadzenie sklepów z bronią. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!