Stan Illinois zmaga się ze wzrostem zagrożeń związanych z zakładami sportowymi

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Zakłady towarzyszące Super Bowl są dla wielu źródłem rozrywki, jednak według terapeutów uzależnień stawką może być zdrowie. Specjaliści obserwują wzrost szkodliwych skutków popularności sportowych zakładów. 

Legalizacja hazardu sportowego w Illinois wygenerowała $142 miliony dolarów w 2022 roku z samych podatków.

W październiku po raz pierwszy mieszkańcy Illinois postawili w zakładach sportowych łącznie $1 miliard dolarów. Następnie podobną kwotę w listopadzie i w grudniu.

Według badań 383,000 mieszańców Illinois posiada problem z hazardem. Szacuje się, że w grupie ryzyka znajduje się dodatkowo 761,000 więcej osób.

Wzrost klientów notują kliniki leczenia uzależnień. Jedną z nich jest Oak Park’s Way Back Inn, jej dyrektor Anita Pindiur mówi o wzroście pacjentów uzależnionych od hazardu z 5% ogółu, do 30%.     

Profesor psychiatrii Celeste Napier z uniwersytetu Rush Medical University mówi, że problem ten był zawsze stygmatyzowany jako będący wynikiem słabej woli. Wskazuje jednak, że źródła mogą być umiejscowione w neurobiologii i potrzebne są badania, które pozwoliłyby identyfikować osoby najbardziej narażone oraz rozwój lecznictwa lekarstwami.   

Dr Jon Grant z Uniwersytetu Chicago, specjalizujący się w zachowaniach uzależnieniowych, widzi zmianę w stronę uprawiania hazardu online. 

Dr Grant podkreśla, że dokonywanie dużej liczby zakładów przez telefon, zmienia strukturę mózgu w kierunku poszukiwania natychmiastowej gratyfikacji oraz zwiększenia ilości zachowań impulsywnych.  

Budżet stanowy przewiduje w tym roku fundusze w wysokości $10 milionów dolarów na leczenie uzależnionych od hazardu. Zwiększenie publicznej świadomości poprzez tworzenie kampanii medialnych, tworzenie placówek, utrzymywanie telefonicznej linii wsparcia, szkolenia specjalistów uzależnień.   

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!