Illinois: nowe przepisy, które wchodzą w życie od nowego roku

0
454
Fot. newstalk1280.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kilka nowych przepisów ma wejść w życie w Illinois na początku nowego roku. Najważniejsze z nich to m.in.: 

– od 1 stycznia przestaje obowiązywać kaucja pieniężna, którą znosi ustawa SAFT-T Act

– 1 stycznia wejdzie w życie Create a Respectful and Open Workplace for Natural Hair Act, w skrócie CROWN-Act, prawo nakazujące respektowanie w miejscu pracy włosów i fryzur naturalnych

– Student Confidential Reporting Act, uruchamia infolinię i ustanawia program, w ramach którego urzędnicy szkół i policji stanowej Illinois mogą otrzymywać zgłoszenia i inne informacje dotyczące możliwości samookaleczenia się uczniów lub pracowników szkoły.

– Act to the Job Training Assistance and Support Services, 5-letni pilotażowy program praktyk i staży oraz wsparcia w szkoleniu zawodowym 

– Task Force on Missing and Murdered Chicago Women Act, powołuje specjalną grupę zadaniową ds. zaginionych i zamordowanych kobiet, która zbada „systemowe przyczyny przemocy, której doświadczają kobiety”. Przyjrzy się również „odpowiednim metodom śledzenia i gromadzenia danych na temat przemocy wobec kobiet, w tym danych na temat zaginionych i zamordowanych kobiet.

– Milk snake (Lancetogłów mleczny, wąż królewski, wąż królewski mleczny wąż mleczny) stanie się oficjalnym wężem stanowym stanu Illinois.

– Ustawa o zakazie używania rękawiczek lateksowych w lokalach gastronomicznych podczas przygotowywania posiłków. Zakazuje również stosowania takich rękawic przez ratowników medycznych.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!