Downers Grove: biblioteka odwołuje wydarzenie “Drag Queen Bingo” ze względu na ilość otrzymywanych gróźb

0
Fot. NBC Chicago
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Władze Biblioteki Publicznej w Downers Grove odwołują ”Drag Queen Bingo” ze względu na ilość gróźb skierowanych w organizację tego wydarzenia. 

Decyzja zapada niecałe dwa tygodnie po tym jak biblioteka zapewniała, że wydarzenie się odbędzie, a liczba gości wypełniła się prawie do maksimum.

”Drag Queen Bingo” czyli pokaz drag, w którym artyści przebierają się za fantazyjne kostiumy damskie oraz występują przed publicznością tworząc show taneczno muzyczne. W tej wersji miało być połączone z grą bingo w specjalną datę dla młodych ludzi LGBT , bo 11 października, czyli w Narodowy Dzień Coming Outu. 

Zwolennicy wydarzenia chwalili bibliotekę za jej wysiłki na rzecz różnorodności i integracji, podczas gdy jej krytycy – wśród których znalazł się burmistrz Orland Park i kandydat do Kongresu Keith Pekau – nazwali wydarzenie niewłaściwym i niedopuszczalnym wykorzystaniem funduszy podatników. Wydarzenie jednak zostało sfinansowane przez prywatnego darczyńcę, co oznacza, że na jego organizację nie wydano pieniędzy z podatków. 

Zarząd biblioteki i dyrektor Julie Milavec  w oświadczeniu, w którym tłumaczą swoja decyzje piszą, że ich zadaniem jest przeprowadzenie tego wydarzenia w bezpiecznej i przyjaznej dla wszystkich atmosferze. 

Groźby wystosowane do biblioteki są obecnie przedmiotem śledztwa  prowadzonego przez organy ścigania. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!