Illinois: wyborcy otrzymują powiadomienia o możliwości głosowania drogą pocztową w najbliższych wyborach

1
Wybory USA
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wyborcy stanu Illinois otrzymują powiadomienia o możliwości głosowania drogą pocztową. Zgodnie z prawem stanowym, wnioski o głosowanie drogą pocztową można składać już na 90 dni przed datą wyborów. Wybory powszechne w 2022 roku odbędą się 8 listopada, co oznacza, że wnioski można składać już teraz.

Wniosek ten można otrzymać na stronie internetowej Stanowej Rady Wyborczej lub w lokalnym biurze powiatowym.Wniosek musi zostać odesłany do biura urzędnika powiatu, w którym mieszka wnioskodawca.

Każdy, kto jest zarejestrowany do głosowania w stanie Illinois może wysłać wniosek o otrzymanie karty wyborczej drogą pocztową.
Zarejestrowani lub niezarejestrowani członkowie sił zbrojnych USA, którzy są na aktywnej służbie, lub pracownicy służący poza granicami Stanów Zjednoczonych i przewidują, że nie będzie ich w dniu wyborów, mogą również ubiegać się o otrzymanie karty do głosowania drogą pocztową. Zarejestrowani i niezarejestrowani obywatele, którzy przebywają poza granicami kraju, a którzy mają miejsce zamieszkania w okręgu wyborczym w stanie Illinois mogą również złożyć wniosek.

Jeśli kandydat znajduje się na terenie Stanów Zjednoczonych, wyborcy muszą złożyć wniosek o rejestrację drogą pocztową nie później niż pięć dni przed wyborami, które w tym roku przypadają na 3 listopada. Jeżeli wyborca znajduje się poza granicami Stanów Zjednoczonych, wniosek musi zostać otrzymany co najmniej 30 dni przed wyborami.

Według urzędników SBOE, członkowie wojska oraz mieszkańcy mieszkający za granicą mogą wysłać swoje karty wyborcze nie wcześniej niż 45 dni przed Dniem Wyborów.Wszyscy inni mieszkańcy mogą wysłać swoje karty do głosowania nie wcześniej niż 40 dni przed wyborami.
Wyborcy mogą równiez głosować osobiście jeśli otrzymają kartę wyborczą wysłaną pocztą, lecz muszą spełnić jeden z kilku wymogów, aby to zrobić.

Według urzędników stanowych, wyborcy mogą oddać kartę wyborczą przesłaną pocztą do sędziów elekcyjnych, lub część karty wyborczej, jeśli chcą anulować swój głos.

Wyborcy mogą również wypełnić i podpisać oświadczenie, że nie otrzymali karty wyborczej pocztą, lub mogą wypełnić oświadczenie, że wysłali kartę wyborczą, lecz lokalne władze wyborcze jej nie otrzymały.

Na stronie internetowej Stanowej Rady Wyborczej Illinois wyborcy mogą znaleźć informacje na temat terminów, wczesnego głosowania i innych pytań związanych z wyborami.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Głosowanie pocztowe oraz wcześniejsze to parodia głosowania. Jedynie nieobecność w dniu wyborów w swoim okręgu wyborczym lub choroba usprawiedliwiają głosowanie pocztowe. Aby wybory były wiarygodne każda inna osoba powinna udać się do lokalu wyborczego w dniu wyborów. Nie ma innej alternatywy dla wiarygodnych wyborów.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!