Illinois: 50 dolarów zwrotu dla osób płacących podatek dochodowy

0
dolary koszt życia cost of living
Fot. Creator: Alexander Kalina/Shiksha Study Abroad
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wielu mieszkańców Illinois zmagających się z rosnącymi kosztami spowodowanymi inflacją otrzyma w ciągu kilku tygodni długo oczekiwaną ulgę.

Zgodnie z zatwierdzonym w kwietniu przez gubernatora J.B. Pritzkera programem Illinois Family Relief Plan, jednorazowe ulgi w podatku dochodowym od osób fizycznych oraz w podatku od nieruchomości zostaną wydane tym, którzy spełnią określone kryteria. W przypadku ulgi od podatku dochodowego, kryteria to limity dochodów do $200,000 rocznie dla indywidualnego podatnika, lub $400,000 dla dwóch podatników rozliczających się razem. Aby się zakwalifikować, trzeba było być mieszkańcem Illinois w 2021 roku i spełniać kryteria dochodowe. Osoby, które wypełniły formularz podatkowy 2021 IL-1040 otrzymają swoje rabaty automatycznie.

Zwrot podatku dochodowego przewiduje, że osoba samotna otrzyma $50, natomiast osoby, które składają podatki wspólnie, mogą otrzymać łącznie $100 – poinformowało biuro Mendozy w komunikacie. Mieszkańcy z osobami na utrzymaniu otrzymają zwrot do $300 — $100 na osobę zależną, z maksymalną liczbą trzech osób.

Dystrybucja płatności ma się rozpocząć 12 września, ale nie wszyscy otrzymają swoje czeki od razu. Dystrybucja potrwa do około ośmiu tygodni – czytamy w komunikacie Illinois Comptroller Susanny Mendozy, której biuro zarządza procesem.

Ci, którzy nie złożyli jeszcze indywidualnych zeznań podatkowych i nie wypełnili formularza, nadal mogą ubiegać się o swój rabat, wypełniając formularz online. Mieszkańcy posiadający osoby na utrzymaniu muszą również wypełnić formularz 2021 Schedule IL-E/EIC.

Oprócz zwrotu podatku dochodowego, niektórzy właściciele domów mogą otrzymać większą pomoc.
Zakwalifikowani właściciele nieruchomości otrzymają rabat równy uldze podatkowej od nieruchomości, o którą ubiegali się na swoim formularzu IL-1040 z 2021 roku, z maksymalną wypłatą do $300. Aby się zakwalifikować, należy zapłacić podatek od nieruchomości w stanie Illinois w 2021 r. za swoje główne miejsce zamieszkania. Dochód roczny brutto musi wynosić $500,000 lub mniej, jeśli składasz wniosek wspólnie. Jeśli  wniosek składany jest samodzielnie, dochód musi wynosić maksymalnie $250,000 rocznie.

 Zgodnie z informacjami ze strony internetowej stanu Illinois zwroty zostaną rozdysponowane w taki sposób, w jaki został wysłany oryginalny zwrot podatku dochodowego. Jeśli nie otrzymałeś zwrotu podatku i nie złożyłeś zeznania podatkowego w stanie Illinois lub ubiegasz się o zwrot podatku od nieruchomości oddzielnie, wówczas Twój zwrot zostanie wysłany w formie papierowego czeku.
Podobnie jak w przypadku zwrotu podatku dochodowego, właściciele nieruchomości, którzy wypełnili formularz IL-1040 otrzymają zwrot automatycznie. Dla osób, którzy nie wypełnili formularza, wciąż mogą otrzymać dodatek o ile wypełnią formularz IL-1040 i złożą go do 17 października.

Według urzędników stanowych jeśli nie otrzymano zwrotu podatku lub otrzymano zwrot w formie papierowego czeku, może to potrwać dłużej zanim rabat zostanie wydany. Podatnicy, którzy jeszcze nie złożyli formularza IL-1040 otrzymają swój rabat po rozpatrzeniu wniosku.

Więcej informacji na temat obu rabatów, w tym często zadawane pytania, można znaleźć na stronie internetowej:

https://www2.illinois.gov/rev/programs/Rebates/Pages/Default.aspx

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!