Cook County: tej jesieni umorzone mają zostać długi medyczne mieszkańców

0
434
medical debt
Fot. sawinlaw.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Tej jesieni mają zostać umorzone długi medyczne dla mieszkańców powiatu Cook. Powiat ma zapłacić grupie non-profit RIP Medical Debt 12 milionów dolarów w ciągu najbliższych trzech lat, aby kupić dług medyczny zgromadzony w szpitalach w całym hrabstwie Cook. Grupa ma umorzyć dług i pracować, aby został usunięty z raportów kredytowych.

Ponieważ dług medyczny może być często wykupiony za grosze w porównaniu z oryginalną opłatą, powiat ma nadzieję zlikwidować 1 miliard dolarów długów medycznych, które mogą być datowane na lata wstecz. Pieniądze na  ten cel pochodzą z powiatowej puli w funduszach American Rescue Plan Act. Program musi być jeszcze zatwierdzony przez Radę Powiatu Cook, a lokalne szpitale muszą wyrazić zgodę wzięcie w nim udziału, ale prezes zarządu powiatu Toni Preckwinkle i partnerzy biorący udział projekcie spodziewają się, że obie te sprawy zostaną zrealizowane.

Dług medyczny to uporczywy problem w skali kraju, jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do osobistego bankructwa. Według danych Consumer Financial Protection Bureau, od 17 do 35% dorosłych Amerykanów ma zadłużenie medyczne.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!