Winnetka: organizacja Hadley od 100 lat pomaga ludziom niewidomym w ich rozwoju

0
117
Fot. fitzgeraldapd.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Mieszcząca się w Winnetce organizacja non-profit o nazwie Hadley od 100 lat pomaga ludziom niewidomym w ich rozwoju. Została założona przez Wiliama Hadleya, który stracił wzrok w wieku 55 lat.

”Jego okulista zalecił mu naukę alfabetu Barille’a, żeby dalej mógł czerpać radość z czytania” – powiedziała aktualna prezeska i dyrektorka generalna Julie Tye. ‘

‘Nauczył się, po czym zaczął pomagać innym dorosłym znajdującym się w tej sytuacji, ucząc ich drogą pocztową” – dodała.

Organizacja pomaga nauczyć jak radzić sobie w codziennych sytuacjach, np. nalewając kawę do kubka, tak żeby się nie poparzyć.

Około 12 milionów osób w wieku 40 lat i powyżej, w USA ma zaburzenia wzroku – podaje CDC (Centrum Prewencji Chorób). Liczba ta będzie rosła, ze względu na starzenie społeczeństwa. Tye powiedziała, że wiele osób cierpi w milczeniu i czeka zbyt długo, aby uzyskać pomoc, co może spowodować inne problemy, takie jak upadki lub przyjmowanie niewłaściwych leków.

Firma Hedley chce zwiększyć swój zasięg, aby pomóc większej liczbie osób. Planują zwiększyć ofertę o treści w języku hiszpańskim. W tym roku przypada 32 rocznica od kiedy lipiec został ogłoszony Miesiącem Dumy Osób Niepełnosprawnych. 26 lipca 1990 r. została uchwalona ustawa Americans with Disabilities Act (ADA), która zakazuje dyskryminacji osób niepełnosprawnych. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!