Illinois: koniec nakazu szczepień przeciw COVID-19 dla studentów i wykładowców

0
579
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W środę, J.B. Pritzker ogłosił zakończenie obowiązywania zarządzenia o nakazie szczeczepień przeciwko COVID-19 w stanie Illinois dla studentów i wykładowców uczelni oraz łagodzi niektóre wymagania dotyczące testów dla niezaszczepionych pracowników służby zdrowia. Decyzja gubernatora nie zmienia wymagań dotyczących szczepień i badań, które obowiązywały od zeszłego roku w szkołach podstawowych i średnich oraz w przedszkolach.

Według nowych wytycznych, pracownicy placówek opieki zdrowotnej, z wyjątkiem placówek opieki długoterminowej, którzy nie są w pełni zaszczepieni, będą musieli nadal poddawać się cotygodniowym testom, ale tylko wtedy, gdy znajdują się w okręgach o wysokim poziomie transmisji koronawirusa. Zgodnie z dotychczasowymi zasadami wszyscy pracownicy musieli być testowani co tydzień, niezależnie od tego, gdzie znajdował się ośrodek. Zasady dotyczą placówek certyfikowanych przez Centers for Medicare & Medicaid Services.

W domach opieki i innych placówkach opieki długoterminowej pracownicy, którzy nie są w pełni zaszczepieni, będą musieli wykonywać testy dwa razy w tygodniu na obszarach o znacznym lub wysokim poziomie zarażenia oraz raz w tygodniu na obszarach o umiarkowanym zarażeniu . W obszarach o niskiej transmisji nie będą wymagane żadne testy.

Zgodnie z zarządzeniem J.B. Pritzkera, testom nie będą musieli się już poddawać także pracownicy ratownictwa medycznego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!