Illinois: sobotni wiec kongresmenki Mary Miller z udziałem D.Trumpa

0
358
Fot. ABC News
W sobotę, z wizytą w Illinois przebywał Donald Trump. Były prezydent Stanów Zjednoczonych wziął udział w wiecu wyborczym kongresmenki Mary Miller i starającego się o nominację partii republikańskiej w wyścigu o fotel gubernatora naszego stanu,stanowego senatora Darrena Bailey’ego. Spotkanie z wyborcami odbyło się w miejscowości Mendon w powiecie Adams na południowym zachodzie Illinois. Podczas swojego wystąpienia Mary Miller podziękowała Donaldowi Trumpowi za nominowanie podczas jego prezydentury konserwatywnych sędziów do Sądu Najwyższego USA, którzy w piątek odwrócili decyzję swoich poprzedników sprzed blisko 50 lat w sprawie Roe vs Wade legalizującą na aborcję.

W przemówieniu Mary Miller pomyliła się, określając tę decyzję jako „historycznym zwycięstwem dla białego życia” („historic victory for white life”). Jeden z przedstawicieli kampanii wyborczej Miller sprostował później pomyłkę kongresmenki mówiąc, że miała ona wypowiedzieć słowa „right to life” czyli „prawo do życia”. W sobotni wieczór Mary Miller, która nigdy nie wypowiedziała się przeciwko inwazji Rosji na Ukrainę i która głosowała przeciwko 40-miliardowemu pakietowi pomocy Ukrainie, wypowiedziała się negatywnie o mediach, które wyzywają republikańskich polityków i cenzurują.

„Globalne elity są zdeterminowane, aby zniszczyć nasz styl życia, w tym rodzinne farmy. Nie pozwolimy im nas zniszczyć. Jesteśmy Amerykanami. To jest nasz piękny kraj i nigdy nie poddamy się marksistom w Waszyngtonie. Jesteśmy chrześcijanami, którzy pokładają wiarę w Bogu, a nie w rządzie” – – powiedziała Miller. 
Rywalem Mary Miller w zbliżających się prawyborach Partii Republikańskiej jest kongresmen Rodney Davis z Taylorville, a Darrena Bailey’ego: Paul Schimpf, Max Solomon, Jesse Sullivan, Gary Rabine i popierany przez najbogatszego mieszkańca Illinois, burmistrz Aurora Richard Irvin.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!