Illinois: populacja w latach 2010-20 wzrosła o 250 tysięcy osób

0
111
Fot. WTTW News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Według zaktualizowanych danych spisu powszechnego, populacja  Illinois w latach 2010-20 wzrosła o około 250 tysięcy osób. US Census Bureau pierwotnie ustaliło, że nasz stan stracił w okresie poprzedniej dekady około 18 tysięcy mieszkańców. Pomimo poprawionego wyniku Illinois straciło jednak jedno miejsce w Kongresie i to się nie zmieni. Nasz stan z 13 milionami mieszkańców jest stolicą Środkowego Zachodu pod względem populacji, ale nadal ma pewne problemy z migracją w porównaniu z innymi częściami kraju.

„Naszym problemem jest to, że nie rozwijamy się tak szybko, jak miejsca takie jak Floryda i Teksas” – powiedziała Cynthia Buckley, profesor socjologii na University of Illinois w Urbana-Champaign. Zaktualizowane dane ze spisu ludności nie zawierały specyfiki demograficznej ani geograficznej, więc nie jest pewne, kim są nowi mieszkańcy naszego stanu, ani gdzie się osiedlili. 

Illinois było jedynym stanem Środkowego Zachodu, którego liczba mieszkańców w spisie powszechnym została zaniżona, podczas gdy dwa inne stany regionu – Minnesota i Ohio – miały zawyżone liczby. W skali całego kraju, zaniżone liczby miały także: Arkansas, Floryda, Mississippi, Tennessee i Teksas, zawyżone, oprócz Minnesoty i Ohio, sześć innych stanów: Delaware, Hawaje, Massachusetts, Nowy Jork, Rhode Island i Utah.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!