Illinois: debaty kandydatów GOP na gubernatora

0
231
Fot. ABC7Chicago/WGN TV
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

We wtorek odbyły się kolejne debaty republikańskich kandydatów na gubernatora Illinois. W pierwszej, telewizyjnej wzięli w udział: stanowy senator Darren Bailey, biznesmen Gary Rabine i inwestor kapitałowy Jesse Sullivan. Głównymi tematami debaty były: inflacja, stanowy wymiar sprawiedliwości, wzrost przestępczości w Illinois, pandemia COVID-19 i możliwe rozstrzygnięcie sprawy Roe v. Wade w Sądzie Najwyższym Stanów Zjednoczonych. Wymianie poglądów towarzyszyły ataki 3 polityków na głównego kandydata do zwycięstwa w prawyborach GOP, Richarda Irvina, który brał udział równocześnie w drugiej debacie.

Po około 20 minutach dyskusji na temat bezpieczeństwa publicznego kandydaci odpowiedzieli na szereg pytań dotyczących stanu gospodarki Illinois, przede wszystkim zadłużenia w systemie emerytalnym budżetówki, wynoszącym obecnie około 130 miliardów dolarów. Sullivan i Rabine zaproponowali stworzenie dla pracowników stanowych programu typu 401K. 

Wszyscy kandydaci, którzy są przeciwni aborcji z wyjątkiem gwałtu, kazirodztwa i sytuacji, kiedy zagrożone jest życie matki, zadeklarowali ograniczenie wydatków na programy pomagające kobietom w usunięciu ciąży.

Dzień prawyborów w Illinois przypada na dzień 28 czerwca. Wczesne głosowanie już się rozpoczęło. Zwycięzca republikańskich prawyborów zmierzy się w listopadzie z pełniącym obecnie funkcję gubernatora Illinois J.B. Pritzkerem.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!