Illinois: wyścig o fotel gubernatora, na kampanie reklamowe Pritzker i Irvin wydali już około 20 mln $

0
166
Pritzker Irvin
Fot. sltoday.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Gubernator Illinois J.B. Pritzker i jego najgroźniejszy republikański rywal, burmistrz miasta Aurora Richard Irvin, wydali w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku po około 10 milionów dolarów na kampanie reklamowe. 

Do końca marca Richard Irvin wydał 9,5 miliona dolarów. To prawie połowa z 20 milionów dolarów, które przekazał mu miliarder Ken Griffin, zaciekły przeciwnik J.B. Pritzkera. Oprócz 20 milionów dolarów od Griffina, Irvin zebrał dodatkowo 2,8 miliona dolarów. Stan jego konta wyborczego na 1 kwietnia to 11 milionów dolarów.

Tylko dwóch rywali Irvina o nominację partii republikańskiej, Jesse Sullivan z Petersburga i senator stanu Darren Bailey z Xeni, wydało do tej pory znaczne sumy na reklamy, odpowiednio 1,5 miliona dolarów i 400 tysięcy dolarów.

J.B. Pritzker, spadkobierca fortuny Hyatt Hotels, wydał w pierwszym kwartale tego roku na swoją kampanię reklamową 10,6 miliona dolarów. Na jego koncie wyborczym pozostaje około 80 milionów dolarów. Inna kandydatka partii demokratycznej na fotel gubernatora Illinois Beverly Miles z Chicago zebrała jak dotychczas na swoją kampanię 260 dolarów. 

Prawybory gubernatorskie odbędą się 28 czerwca.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!