Oakbrook Terrace: były burmistrz oskarżony przez sąd o korupcję

0
Fot. Twitter
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Były burmistrz Oakbrook Terrace na zachodnich przedmieściach Chicago Tony Ragucci został oskarżony przez sąd federalny Illinois o korupcję. Były polityk miał przyjmować łapówki od firmy SafeSpeed, która za jego przyzwoleniem, w 2017 roku zainstalowała fotoradary na skrzyżowaniu drogi 83 i ulicy 22nd Street w Oakbrook Terrace. Za pomoc w realizacji projektu Tony Ragucci miał otrzymać tysiące dolarów łapówek.

W październiku 2019 roku funkcjonariusze FBI znaleźli w domowym sejfie byłego burmistrza 60 tysięcy dolarów w gotówce. SafeSpeed LLC było także najhojniejszym ofiarodawcą finansowym Ragucciego w kampaniach wyborczych.  

SafeSpeed za obsługę kamer pobiera roczną opłatę w wysokości 2,3 miliona dolarów oraz 2 tysiące dolarów miesięcznie za tzw. serwisowanie urządzeń.     

Tony Ragucci, były policjant, nie jest pierwszym politykiem w Illinois, przeciwko któremu postawiono zarzuty o defraudacje finansowe związane z działalnością firmy SafeSpeed LLC. W sprawy o korupcję zamieszane były osoby z najwyższych szczebli 

władz stanowych i powiatowych w tym min. szef sztabu jednego z komisarzy powiatu Cook Jeffa Tobolskiego – Patrick Doherty, sam Jeff Tobolski, były burmistrz Crestwood Lou Presta czy były szef policji w miejscowości Justice Robert Gedville.    

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!