Illinois: Demokraci starają się o organizację narodowego konwentu w 2024 roku

0
228
Fot. ABC News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Przedstawiciele partii demokratycznej w Illinois starają się o organizację narodowego konwentu swojego ugrupowania w Chicago w 2024 roku, na której wybrany zostanie kandydat tej partii w kolejnych wyborach prezydenckich.

Na czele komitetu stanęli: gubernator J.B. Pritzker, burmistrz Wietrznego Miasta Lori Lightfoot i senatorka z Illinois Tammy Duckworth. Swoje poparcie dla pomysłu organizacji konwencji demokratycznej w Chicago wyrazili także senator z Illinois Dick Durbin, amerykańska kongresmenka naszego stanu Robin Kelly oraz przedstawiciele organizacji społecznych i związków zawodowych.

Akcję promującą Chicago jako gospodarza konwentu będzie prowadzić koalicja pod przewodnictwem grupy Rise Strategy Group, która odpowiedzialna była w przeszłości m.in. za organizację w 2012 roku szczytu NATO w Chicago.  

Oficjalne zgłoszenie Wietrznego Miasta do organizacji konwentu ma nastąpić w najbliższym czasie. Ostatni raz Chicago było gospodarzem konwentu DNC w 1996 roku. Chęć organizacji konwencji partii demokratycznej zgłosiły dotychczas także miasta Las Vegas i Nashville. Konwencja partii republikańskiej odbędzie w jednym z dwóch miast Milwaukee lub Nashville.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!