Illinois: artykuły spożywcze z marihuaną coraz bardziej popularne

0
Marihuana
Fot. theherbcollectiveoc.com/
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Artykuły spożywcze z marihuaną stają się coraz bardziej popularne. Lekarze ostrzegają jednak, że substancje zawarte w nich mogą być groźne dla przypadkowych konsumentów.

Jak wynika z ostatnich badań, w Illinois wzrosła liczba wezwań ratunkowych do osób, które przedawkowały spożycie artykułów spożywczych z zawartością konopii indyjskich. Pozostała ona jednak znacznie poniżej liczby wezwań medycznych, dotyczących przedawkowania innych legalnych używek, w tym alkoholu czy leków antydepresyjnych.

Liczba telefonów do Illinois Poison Center w sprawie marihuany wzrosła z 487 w 2019 roku do 855 w 2021 roku. Wiele wezwań dotyczyło spożywania artykułów spożywczych z zawartością konopii indyjskich; z 80 przypadków w 2019 roku do 450 w 2021 roku. Wśród potrzebujących pomocy medycznej w ostatnim roku, aż 278 przypadków dotyczyło dzieci. W dalszej kolejności o porady do Illinois Poison Center dzwonili dziadkowie i opiekunki do dzieci. Około dwie trzecie telefonów pochodziło z placówek służby zdrowia, które szukały porady, jak leczyć zatrucie marihuaną. Większość przypadków nie było groźnych dla zdrowia, ale niektóre wymagały hospitalizacji.

Objawy ciężkiego zatrucia THC mogą obejmować niewydolność oddechową, utratę koordynacji, letarg i utratę przytomności lub w łagodniejszych przypadkach niepokój, paranoję i kołatanie serca. Efekty zależą w dużej mierze od spożytej ilości produktów w porównaniu do masy ciała. Stąd cięższe reakcje na spożycie produktów spożywczych z marihuana występowały u dzieci.

Artykuły spożywcze z THC nie mają ujemnego wpływu na pracę płuc, ale mogą różnić się zawartością głównego psychoaktywnego składnika konopi. Lekarze zalecają rozpoczęcie jedzenia tych produktów od mniejszych ilości i poświęcenie czasu na sprawdzenie efektów ich spożywania.

Spośród ponad 80 tysięcy wszystkich zgłoszeń do centrum zatruć, w ubiegłym roku 33 tysiące dotyczyło dzieci poniżej 5 roku życia.

Numer telefonu do Illinois Poison Center: 1-800-222-1222.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!