Illinois: Kapitol w Springfield zostanie poddany renowacji

0
405
Fot. photo by Jimmy Emerson, DVM on Flickr (noncommercial use permitted with attribution
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Stanowy Kapitol w Springfield zostanie poddany gruntownej renowacji. Będzie to drugi duży remont tego obiektu w ciągu 12 lat. Ostatni z 2010 roku kosztował podatników 51,5 miliona dolarów. Obecny projekt ma zamknąć się kwotą 224,3 miliona dolarów.

Renowacja Kapitolu Illinois obejmie głównie północne skrzydło budynku. Powstaną podziemne: parking i centrum konferencyjne, a także dwupoziomowe centrum dla turystów. Unowocześnione zostaną systemy wodno-kanalizacyjne, wentylacyjne, ogrzewania i chłodzenia.

Innymi priorytetami będą ulepszenia dotyczące ochrony obiektu oraz ułatwieniami w poruszaniu się po nim dla osób z niepełnosprawnościami. Remont nie obejmie kopuły budynku, która jest wyższa od kopuły Kapitolu w Waszyngtonie.

Prace przygotowawcze do projektu rozpoczęły się w zeszłym roku, a podziemny parking powinien zostać ukończony na początku 2023 roku.

Prace przygotowawcze rozpoczęły oczyszczeniem części budynku z azbestu. W czerwcu, personel legislacyjny i inni pracownicy przeniosą się do biur zastępczych. Mają wrócić do odnowionych biur w styczniu 2025 roku, czyli do czasu planowanego zakończenia remontu.

Prace na renowację Kapitolu Illinois będą finansowane z funduszy 6-letniego planu  „Rebuild Illinois”, o wartości 45 miliardów dolarów, zakładającego naprawę i modernizację dróg, mostów, budynków uniwersyteckich, obiektów państwowych i innej infrastruktury stanu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!