Illinois: rodzice o niskich dochodach dostaną pomoc od stanu w opiece nad dziećmi

0
688
Child Care pomoc dzieci
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rodzice o niskich dochodach, którzy chcą wrócić do pracy, mogą liczyć na pomocą władz stanu Illinois w opiece nad dziećmi. Od 1 października rozpoczyna się przyjmowanie wniosków o trzymiesięczną, bezpłatną opiekę nad najmłodszymi w ramach nowego pakietu środków pomocy na wypadek pandemii. Ogłosił to w poniedziałek gubernator naszego stanu J.B. Pritzker. Aby ubiegać się o pomoc w ramach programu Child Care Assistance Program, trzeba spełnić jeden z dwóch warunków: rodzina żyje na poziomie lub poniżej 200 procent federalnego poziomu ubóstwa lub dochód czteroosobowej rodziny nie przekracza 53 tysięcy dolarów.

Aby aplikować online należy odwiedzić stronę: https://www.dhs.state.il.us/page.aspx?item=104995

Przemawiając w Christopher House w dzielnicy Belmont Cragin, J.B. Pritzker ogłosił także kilka nowych inicjatyw, mających na celu wsparcie pracowników placówek opieki nad dziećmi. Wychowawcy otrzymają do tysiąca dolarów pomocy finansowej, a do przedszkoli i żłobków trafi 300 milionów dolarów w formie grantów.

Rodzice, którzy znajdą pracę lub zapiszą się do zatwierdzonego przez stan programu edukacyjnego, mogą kwalifikować się również do otrzymania bezpłatnej opieki nad dzieckiem na okres 12 miesięcy.

Według biura gubernatora J.B. Pritzkera, podczas trwania pandemii, Illinois przekazało ponad 700 milionów dolarów pomocy na rzecz sektora opieki nad najmłodszymi w naszym stanie. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!