Illinois – Secretary of State: ostrzeżenie przy zakupie używanych pojazdów

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Sekretarz stanu Illinois Jesse White ostrzegł w środę mieszkańców stanu, aby przy zakupie używanych pojazdów uważali na auta uszkodzone w wyniku huraganu Ida i innych klęsk żywiołowych.

„Podejmujemy kroki w celu zapewnienia, że pojazdy uszkodzone przez powodzie nie otrzymywały „czystych” tytułów własności w Illinois.” – powiedział Jesse White.

Osoby zainteresowane kupnem używanych samochodów mogą uzyskać więcej informacji na temat historii pojazdu na stronie National Motor Vehicle Title Information System:  https://vehiclehistory.bja.ojp.gov/.

Przy kupnie używanego auta firma CARFAX radzi zwrócić uwagę na m.in.: zapach stęchlizny we wnętrzu samochodu, który sprzedawcy czasami próbują zatuszować silnym odświeżaczem powietrza, wilgotne i poplamione wykładziny oraz tapicerkę, rdzę wokół drzwi, pod deską rozdzielczą, na pedałach lub wewnątrz zamków maski i bagażnika, błoto lub muł w schowku lub pod siedzeniami czy też zamglone oświetlenie pojazdu.

Aby sprawdzić, czy nie doszło do zalania auta, CARFAX radzi, aby włączyć zapłon i sprawdzić, czy świecą się wszystkie lampki na desce rozdzielczej. Przetestowane powinny zostać także wszystkie światła, klimatyzacja, wycieraczki, radio, kierunkowskazy i ogrzewanie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!