Rząd Wielkiej Brytanii rozważa wprowadzenie dalszych zakazów palenia. Premier Keir Starmer potwierdził, że rozwiązanie ma pomóc zmniejszyć liczbę zgonów związanych z paleniem tytoniu.
Zgodnie z nowymi przepisami palenie może zostać zakazane w ogródkach pubów, w restauracjach na świeżym powietrzu oraz na zewnątrz szpitali i boisk sportowych. Szef brytyjskiego rządu wskazał, że palenie powoduje 80 tysięcy zgonów rocznie, którym można zapobiec.
Eksperci ds. zdrowia przyjęli plan brytyjskiego rządu z zadowoleniem. Według informacji BBC niektórzy ministrowie wyrazili jednak obawy dotyczące wpływu zakazu na sektor usługowy.
Nie jest pewne, czy zakaz miałby obowiązywać w całej Wielkiej Brytanii, czy tylko w Anglii. Zdecentralizowane rządy mogłyby wówczas zdecydować się na wprowadzenie podobnych przepisów.


