Kate wraca do zdrowia, będzie na paradzie urodzinowej króla

0
Fot. Sky News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Catherine, księżniczka Walii, ogłosiła, że wraca do zdrowia i – wbrew wcześniejszym zapowiedziom – pojawi się na jutrzejszych uroczystych obchodach oficjalnych urodzin króla Karola III.

Stylowa fotografia: księżniczka Walii otoczona naturą w Windsorze. To ilustracja wiadomości, jaką Kate opublikowała w mediach społecznościowych. “Robię postępy, ale każdy, kto przechodzi chemioterapię, wie, że są dni dobre i złe. W te ostatnie czujesz się tak słaby i zmęczony, że musisz pozwolić, by ciało odpoczęło” – pisze Catherine. Dodaje jednak, że są też lepsze dni, pełne energii i optymizmu.

“Z przyjemnością będę uczestniczyć w paradzie urodzinowej króla wraz z moją rodziną” – pisze żona następcy tronu. “Dobrze wiem, że nie wyszłam jeszcze na prostą” – zastrzega jednak.

W sobotę w Londynie odbędą się huczne obchody oficjalnych urodzin króla. Złożą się na nie: musztra paradna Trooping the Colour, parada wzdłuż reprezentacyjnej alei the Mall oraz uroczysty przelot samolotów nad parkiem św. Jakuba i Buckingham Palace.

Karol III też zmaga się z nowotworem. Jeszcze do niedawna nie było wiadomo, czy będzie mógł uczestniczyć w obchodach. Teraz już wiemy, że na balkonie pałacu staną i on, i jego synowa.

Tytuł księżniczki Walii (Tywosoges Cymru) istnieje przynajmniej od XIII wieku. Po podboju angielskim na przełomie XIII i XIV wieku król Edward I przekazał tytuł księcia Walii swemu synowi, który potem stał się Edwardem II. Od tego czasu tytuł tradycyjnie przysługuje następcom tronu, a tytuł księżniczki Walii nadawany jest ich żonom. Tytuł “księżna Walii” nie istnieje. Catherine jest księżną Kornwalii i Rothesay.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!