Austria zakaże noszenie noża w miejscach publicznych

0
Fot. Bild: stock.adobe.com, BMI, Picturedesk/Willfried Gredler-Oxenbauer, Krone KREATIV
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Coraz liczniejsze ataki z użyciem noża w Europie są argumentem dla nowych przepisów w Austrii. Tamtejsze ministerstwo sprawiedliwości przygotowało projekt ustawy, która zakaże noszenia noża w miejscach publicznych.

3 tysiące 600 euro lub do sześciu tygodni aresztu – takie kary przewiduje propozycja nowych przepisów w Austrii. Nóż ma być zakazany w terenach z zabudową mieszkaniową, ale też w parkach, obiektach sportowych i miejscach rozrywki, podczas zgromadzeń i w transporcie publicznym. Wymienione są też placówki edukacyjne i opiekuńcze.

Projekt zawiera wyjątki dla określonych sytuacji, na przykład dla osób z pozwoleniami na broń czy myśliwych w określonych sytuacjach. Dopuszczony będzie oczywiście transport noża choćby kuchennego po zakupie, ale musi być spakowany lub poza możliwością jego szybkiego użycia. Dotyczyć to ma też scyzoryków, których w kieszeni nie będzie można nosić, ale te schowane w plecaku czy torbie będą dopuszczone.
Najbardziej szczegółowo opisane są wyjątki dla gastronomii, artystów, rekonstrukcji historycznych i sportu.

Punktem wyjścia dla ustawy są liczne ataki nożem w Europie, w tym w samej Austrii. W lutym w Wiedniu nożownik zabił trzy pracownice agencji towarzyskiej. Tylko w ostatnim tygodniu trzy osoby zostały ranne w dwóch atakach w Salzburgu i okolicy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!