Francja: obowiązkowe kody QR dla 20 tys. mieszkańców Paryża podczas IO

0
Fot. parissecret.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Na nieco ponad sto dni przed rozpoczęciem letnich igrzysk olimpijskich w Paryżu francuskie władze zaprezentowały część planu zabezpieczenia ceremonii otwarcia tego wydarzenia. Wynika z niego, że ponad 20 tysięcy mieszkańców stolicy będzie musiało uzyskać kod QR, by móc poruszać się po niektórych dzielnicach miasta. Ceremonia otwarcia ma odbyć się w centrum Paryża, na Sekwanie. 

Plan francuskich władz polega na utworzeniu wielkiej, siedmiokilometrowej strefy bezpieczeństwa wokół Sekwany na tydzień przed otwarciem igrzysk. Ma ona obejmować takie zabytki jak Luwr, katedrę Notre-Dame czy Pałac Inwalidów.

Mieszkańcy Paryża oraz osoby pracujące w tych dzielnicach będą mogły poruszać się po strefie po okazaniu kodu QR oraz dokumentu tożsamości podczas kontroli. Przepustkę będzie można zdobyć, zapisując się na specjalnej platformie internetowej, która zostanie uruchomiona na początku maja. 

Osoby stanowiące potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa imprezy nie otrzymają kodu. Z obowiązku posiadanie przepustki zwolnione będą osoby posiadające bilet kolejowy, wejściówkę do muzeum, lub bilet na ceremonię otwarcia. 

Zabezpieczenie uroczystości rozpoczynającej igrzyska będzie największym wyzwaniem dla francuskich służb w okresie olimpiady. W otwarciu ma uczestniczyć 326 tysięcy widzów. Do ochrony wydarzenia Francja zmobilizuje około 45 tysięcy policjantów i żandarmów. 
Ceremonia otwarcia odbędzie się 26 lipca.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!