Król Karol III rezygnuje z obowiązków publicznych

0
Karol III
Fot. PA Images/breakingnews.ie
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Król Karol III podziękował za wyrazy wsparcia otrzymane po tym jak poinformowano o zdiagnozowaniu u niego nowotworu. To jego pierwsze oficjalne oświadczenie od chwili gdy ogłoszono, że brytyjski monarcha zrezygnował z części obowiązków, by poddać się leczeniu.


“Chciałbym serdecznie podziękować za liczne wyrazy wsparcia i życzenia, które otrzymałem w ostatnich dniach. Jak wiedzą wszyscy dotknięci chorobą nowotworową, takie miłe słowa to największa pociecha” – napisał Karol III w oświadczeniu.


Monarcha dodał, że cieszy się, iż jego diagnoza pomogła zwrócić uwagę na organizacje charytatywne udzielające wsparcia chorym na raka w Wielkiej Brytanii i w innych krajach.


W piątek brytyjska publiczna służba zdrowia ogłosiła, że wykrycie nowotworu u Karola III spowodowało znaczący wzrost zainteresowania badaniami onkologicznymi i objawami raka. W ciągu 24 godzin po ogłoszeniu przez Pałac Buckingham diagnozy strona internetowa z poradami na temat możliwych oznak i objawów raka odnotowała niemal 15 tysięcy wejść, czyli o ponad połowę więcej niż dzień wcześniej.
Informację na temat nowotworu u 75-letniego monarchy podano w poniedziałek późnym popołudniem nie informując, jaki o rodzaju wykrytego raka.


Karol III odwołał wszystkie obowiązki publiczne, ale nadal ma wykonywać obowiązki niewymagające jego obecności w świetle fleszy. Dotyczyć ma to między innymi cotygodniowych audiencji z premierem Królestwa, Rishim Sunakiem, a także czytania raportów na temat pracy rządu, jakie monarcha otrzymuje od swej rady ministrów w słynnej red box – czerwonej walizce.
Część obowiązków publicznych spocznie teraz na barkach następcy tronu, Williama, księcia Walii oraz żony Karola, królowej Camilli.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!