Czechy: strzelanina na uniwersytecie w centrum Pragi, co najmniej 15 osób nie żyje

0
Fot. CTV News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Szef czeskiej policji poinformował, że w dzisiejszej strzelaninie na uniwersytecie w Pradze życie straciło co najmniej 15 osób. Policja odnalazła ciało napastnika na wydziałe sztuk plastycznych uniwersytetu. Wcześniej informowano o zastrzeleniu napastnika przez policję. Według sił porządkowych sprawca był studentem wydziału sztuk plastycznych uniwersytetu. 

Około trzydziestu osób zostało rannych. Stan 9 z nich jest ciężki. Prezydent Czech Petr Pavel powiedział, że jest wstrząśnięty tragedią. “Chciałbym wyrazić głęboki żal i szczere kondolencje rodzinom i bliskim ofiar strzelaniny” – napisał czeski prezydent w mediach społecznościowych.

Około 15.00 policja w Pradze otrzymała informację, że w budynku Uniwersytetu Karola znajduje się uzbrojony mężczyzna. Część pracowników i studentów, gdy usłyszała strzały zabarykadowała się w salach wykładowych. Pozostali próbowali uciekać. Kogoś dosięgły kule, ktoś inny spadł z dużej wysokości, próbując opuścić budynek przez balkon. Na miejscu są ekipy policyjne i ratownicy. Pobliskie ulice zostały wyłączone z ruchu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!