Niemiecki rząd porozumiał się ws. szybszych deportacji nielegalnych migrantów

0
migra
Fot. DW
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Niemiecki rząd porozumiał się w sprawie projektu ustawy o szybszych deportacjach nielegalnych migrantów. Teraz trafi do parlamentu. Szefowa niemieckiego MSW Nancy Faeser poinformowała, że już w tym roku liczba deportacji wzrosła o 27 procent w porównaniu z tym samym okresem w roku poprzednim.

Nancy Faeser zapewniła, że nowe przepisy odciążą przede wszystkim niemieckie samorządy. “Właśnie przygotowaliśmy w rządzie ważną ustawę. Wszyscy koalicjanci zgadzają się co do tego, że osoby bez prawa pobytu będą szybciej opuszczały nasz kraj” – oznajmiła szefowa resortu spraw wewnętrznych.

Zmiany w prawie dotyczą między innymi procedur związanych z umieszczaniem migrantów w ośrodkach strzeżonych. Okres czasu stosowania detencji wobec cudzoziemca zostanie przedłużony z 10 do 28 dni. Co więcej osoby, którym odmówiono azylu, nie będą wcześniej informowane o wydaleniu ich z kraju. 

Wysyłanie powiadomień sprawiało, że przed zbliżającym się terminem deportacji wielu osobom udawało się zbiec z ośrodków. Nancy Faeser dodała, że ustawa przewiduje także bardziej restrykcyjne środki wobec migrantów, którzy dopuścili się przestępstw na tle antysemickim. “Te osoby nie otrzymają niemieckiego obywatelstwa” – podkreśliła szefowa MSW. 

Wcześniej lider chadeckiej opozycji Friedrich Merz zażądał, żeby każdy cudzoziemiec wnioskujący o wydanie niemieckiego paszportu podpisał najpierw deklarację, w której uznaje państwowość Izraela.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!