Francja: nie będzie strajków kontrolerów lotu podczas letnich igrzysk olimpijskich w 2024 r.

0
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Nie będzie strajków francuskich kontrolerów lotu podczas letnich igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Rząd osiągnął porozumienie w tej sprawie ze związkowcami. Do tej pory pojawiały się groźby zablokowania lotnisk, w proteście przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego. 

Francuskie ministerstwo transportu i dwa największe związki kontrolerów lotu okrzyknęły porozumienie zawarte w sprawie igrzysk „olimpijskim rozejmem”. Uzgodniono, że do września przyszłego roku kontrolerzy lotu nie będą blokowali lotnisk. W zamian obiecano im podwyżki i kolejne negocjacje płacowe za rok. 

Od stycznia ruch lotniczy we Francji był wielokrotnie zakłócany z powodu protestów przeciwko reformie emerytalnej. Podczas strajków na największych lotniskach w kraju odwołano od 15 do 30 procent lotów. Europejskie linie lotnicze zwróciły się do Komisji Europejskiej z prośbą o interwencję w tej sprawie. 

Latem protesty przygasły. Jednak część lewicowych związkowców nadal grozi wznowieniem akcji w przyszłych miesiącach i podczas igrzysk. 
Na 13 października zaplanowano wielkie demonstracje największych związków zawodowych przeciwko polityce rządu. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!