UNICEF wzywa do poprawy warunków bytowych dzieci uchodźców w Niemczech

0
Fot. es.irna.ir

UNICEF wzywa do poprawy warunków bytowych dzieci w ośrodkach dla uchodźców w Niemczech – pisze “Der Spiegel”. Organizacja przeprowadziła badanie, które tygodnik opisuje na swoich stronach internetowych.

Wskazano w nim na “niekiedy fatalne” warunki w ośrodkach dla osób ubiegających się o azyl. Niektóre z dzieci mówiły o złych warunkach higienicznych w schroniskach, inne wyrażały chęć posiadania większej prywatności oraz kontaktu z psychologiem.

Na zlecenie UNICEF pracownicy Instytutu Sinus w ciągu kilku miesięcy przeprowadzili wywiady z 50 dziewczętami i chłopcami w wieku od 6 do 17 lat, w czterech różnych schroniskach dla uchodźców. Chociaż, jak zastrzega w artykule “Der Spiegel”, badanie nie jest reprezentatywne, to daje wgląd w odczucia i problemy dzieci i młodzieży – głównie z Syrii i Afganistanu.

Wiele z nich musi mieszkać w dużych schroniskach przez miesiące, a nawet lata. Wskazano na problem braku miejsc w ośrodkach. Mieszkania i pokoje są zajmowane przez dwukrotnie większą liczbę lokatorów, niż są do tego przeznaczone, bywa też, że członkowie rodzin są zakwaterowani oddzielnie.

“Der Spiegel” przytacza statystyki. Około 40 procent z ponad dwóch milionów osób ubiegających się o azyl w Niemczech od 2015 roku to niepełnoletni. Wśród uchodźców z Ukrainy od 2022 roku jest to prawie jedna trzecia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!