Amsterdam: w Domu Rembrandta tymczasowo otwarto salon tatuażu, artyści wykonują repliki jego prac

0
Fot. ANP Netherlands pic via AFP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Domu Rembrandta w Amsterdamie tymczasowo otwarto salon tatuażu, w którym artyści malują repliki prac Rembrandta na ciałach gości. Oryginalne obrazy artysty sprzedają się za miliony dolarów, tatuaże kosztują natomiast od 109 do 218 dolarów. Wykonują je dwaj tatuażyści zespołu Schiffmacher & Veldhoen w studio zainstalowanym w skrzydle budynku Muzeum Rembrandthuis, w którym niegdyś pracował sam Rembrandt.

W ofercie tatuażów znalazło się kilka obrazów, w tym oryginalne akwaforty Rembrandta, podpis artysty i jego monogram.

Inicjatywa okazała się bardzo popularna. 90 oferowanych dat zostało całkowicie zarezerwowanych. Klientami są goście z całego świata.

Dla odwiedzających, którym nie udało się zarezerwować miejsca, nie wszystko jeszcze stracone. Artyści przyjmują chętnych bez zapisów codziennie w godzinach od 4:00 po południu do 6:00 wieczorem.

Rembrandt mieszkał w domu przy Jodenbreestraat przez prawie dwie dekady od 1639 roku. Posiadłość została odrestaurowana, aby zwiedzający mogli zobaczyć, jak żył i pracował u szczytu swojej kariery. W muzeum znajduje się duża kolekcja jego prac, w tym obrazów, rysunków i rycin.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!