Niemiecka policja zatrzymała siedem osób związanych z ISIS

0
policja niemcy
Fot. bbc.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Niemczech zatrzymano siedem osób związanych z tak zwanym Państwem Islamskim. Naloty zostały przeprowadzone w dziesięciu krajach związkowych – poinformowała Prokuratura Federalna w Karlsruhe.

W akcję policyjną zaangażowanych było około tysiąca funkcjonariuszy. Przeszukano około 100 mieszkań w Berlinie, Bremie, Hamburgu, Bawarii, Turyngii, Dolnej Saksonii, Hesji, Nadrenii Północnej-Westfalii, Badenii-Wirtembergii i Nadrenii-Palatynacie. Zatrzymani to głównie Niemcy.

Zgromadzone przez śledczych informacje wskazują, że podejrzani zakładali w sieciach społecznościowych konta, będące jednym ze sposobów pozyskiwania funduszy przez Państwo Islamskie. Zebrali około 65 tysięcy euro, którymi miały być finansowane powroty terrorystów do Europy.

Wśród zatrzymanych są także kobiety. Według ustaleń Prokuratury Federalnej, w ostatnich latach – po porażkach militarnych bojowników ISIS w Iraku i Syrii – wróciło do Niemiec wiele kobiet, które wcześniej uległy propagandzie islamistów. Nie wszystkie stanęły przed sądem.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!