Włoski rząd ogłosił wart 2 miliardy euro pakiet pomocowy dla ofiar powodzi

0
175
Fot. Sky News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Premier Włoch Giorgia Meloni ogłosiła pakiet pomocowy o wartości dwóch miliardów euro dla poszkodowanych powodziami w północno-wschodniej części kraju. W powodziach zginęło 15 osób, a tysiące osób musiało zostać ewakuowanych. Woda doprowadziła też do strat w rolnictwie – zalane zostały pola uprawne.

Po nadzwyczajnym posiedzeniu rządu ogłoszono pomoc dla gospodarstw domowych, firm, gospodarstw rolnych, szkół, służby zdrowia oraz branż turystycznej i transportowej. Pełny zakres szkód nie został jeszcze ustalony. Premier Giorgia Meloni przyznała, że “w obecnej sytuacji, w jakiej znajdują się Włochy, znalezienie dwóch miliardów euro w ciągu kilku dni nie jest łatwym zadaniem”. Dodała, że konieczne będzie odbudowanie strat, ale oszacowanie potrzeb i szkód nie jest jeszcze możliwe. Szefowa włoskiego rządu w niedzielę odwiedziła najbardziej dotknięte żywiołem obszary regionu Emilia-Romania. 

Do domów wciąż nie mogą wrócić 23 tysiące osób. 2700 osób śpi w schroniskach. Na niektórych obszarach w ciągu zaledwie 36 godzin spadło tyle deszczu, ile zazwyczaj spada w ciągu pół roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!