We Francji rozpoczyna się festiwal filmowy w Cannes

0
Fot. Reuters
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

We Francji wieczorem rozpocznie się 76. międzynarodowy festiwal w Cannes – największa filmowa impreza na świecie. O Złotą Palmę Cannes walczy 21 filmów. W programie festiwalu znalazły się cztery polskie produkcje lub koprodukcje. 

Festiwal w Cannes rozpocznie się tradycyjnym przejściem gwiazd po czerwonym dywanie i galą, którą poprowadzi aktorka Chiara Mastroianni. Podczas ceremonii honorową palmę za całokształt twórczości otrzyma amerykański aktor Michael Douglas. Następnie odbędzie się premierowy pokaz francuskiego dramatu historycznego „Jeanne du Barry” . To powrót na ekrany Johnny’ego Deppa po trzyletniej przerwie. Aktor który wcielił się w rolę króla Ludwika XV, romansującego z kurtyzaną zagraną przez reżyserkę Maiwenn.

Od jutra rozpoczynają się pokazy filmów nominowanych do Złotej Palmy. W konkursie głównym znalazł się brytyjsko-polski thriller „The Zone of Interest” opowiadający o rodzinie komendanta obozu Auschwitz Rudolfa Hoessa. O nagrodę w sekcji filmów krótkometrażowych powalczy polsko-ukraińska produkcja „As it was” dotycząca wojny na Ukrainie. 

Dwie polskie produkcje lub koprodukcje zostaną wyświetlone poza konkursem głównym: są to polsko-francusko-ukraiński film dokumentalny „Skąd dokąd” oraz krótkometrażowy film „Krokodyl” wyprodukowany przez Szkołę Filmową w Łodzi. 
Laureata Złotej Palmy poznamy 27 maja.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!