Austria: 70 proc. imigrantów bez wykształcenia podstawowego

0
237
Fot. schengenvisainfo.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Większość imigrantów przybyłych do Austrii nie legitymuje się świadectwem ukończenia szkoły podstawowej. Z ustaleń wiedeńskiego Instytutu Studiów Zaawansowanych wynika, że około 70 procent osób ubiegających się o azyl nie potrafi dobrze czytać lub pisać, co utrudnia im znalezienie pracy.

Austriacki Instytut Studiów Zaawansowanych wskazuje, że poziom wykształcenia imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu jest coraz niższy. 
“Możliwość znalezienia zatrudnienia blokuje im nie tylko brak znajomości języka niemieckiego. Wielu z nich nigdy nie chodziło do szkoły. 7 z 10 migrantów to analfabeci” – czytamy.

Instytut IHS dodaje, że brak wykształcenia podstawowego przekłada się na mniejszą integrację prawno-instytucjonalną imigrantów w Austrii. Problem dotyczy głównie mężczyzn. 

“W ciągu ostatnich trzech lat analfabetyzm wśród dorosłych uchodźców wzrósł o 80 procent.” – alarmują austriaccy analitycy. 
Zdaniem wiedeńskiego dziennika “Die Presse” problem został ujawniony dopiero w chwili przeciążenia systemu socjalnego w Austrii. 
“Rząd długo twierdził, że polityka otwartych granic jest kluczem do dobrobytu. Nic bardziej mylnego. Zdumiewać może jedynie publicystyczna cisza wokół tego tematu” – czytamy.

Fot. https://www.schengenvisainfo.com/

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!