UK: książę William i księżna Kate świętują 12. rocznicę ślubu

0
292
Fot. the-sun.com/PA:Press Association/Matt Porteous
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Książę William, następca brytyjskiego tronu i księżna Kate uczcili 12. rocznicę swojego ślubu zamieszczając w mediach społecznościowych okolicznościowe zdjęcie. Zostało zrobione latem podczas ich przejaźdżki rowerowej w Norfolk, w słoneczny dzień. 

Para pobrała się w Westminster Abbey 29 kwietnia 2011 roku po 8-letniej znajomości. Pierwsze trzy lata po ślubie mieszkali w Anglesey, gdzie książę William szkolił się jako pilot śmigłowca, by podjąć pracę w służbie poszukiwawczej i ratowniczej RAF. 

Ślub Williama i Kate był wielkim wydarzeniem w rodzinie królewskiej i medialnym. Katedrę wypełniło szczelnie 2 tysiące zaproszonych gości. Po uroczystości młodzi przejechali w powozie przez centrum Londynu, a następnie pozdrowili ludzi z balkonu Pałacu Buckingham.
Ślub w telewizji w samej Wielkiej Brytanii oglądało prawie 25 milionów osób, a widownię na całym świecie szacuje się na dwa miliardy.  
Po 12 latach małżeństwa para ma troje dzieci: dziewięcioletniego księcia George’a, siedmioletnią księżniczkę Charlotte oraz pięcioletniego księcia Louisa.  

Po śmierci królowej Elżbiety II, otrzymali tytuły księcia i księżnej Walii. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!