Hiszpania: złodzieje, którzy ukradli butelki wina o wartości prawie 2 mln dolarów skazani na 4 lata więzienia

0
303
Fot. people.com/ EUROPA PRESS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Para złodziei, Meksykanka i mężczyzna z podwójnym rumuńsko-holenderskim obywatelstwem, która ukradła butelki wina o łącznej wartości 1,7 miliona dolarów z hiszpańskiej restauracji, została skazana na cztery lata więzienia. Do kradzieży doszło w październiku 2021 roku w dwugwiazdkowym wówczas lokalu Atrio w Cáceres w Hiszpanii. Złodzieje skradli 45 butelek wina, w tym najdroższą, z 1806 roku, o wartości 371  tysięcy dolarów.

Jak podkreśla hiszpańska policja, przestępstwo było zaplanowane perfekcyjnie. Para odwiedziła restaurację trzy razy w miesiącach poprzedzających napad. W noc kradzieży kobieta zameldowała się w sąsiednim małym luksusowym hotelu Atrio, posługując się fałszywym szwajcarskim paszportem. Jej chłopak dołączył do niej później, ale się nie zameldował. Następnie oboje zjedli wystawną kolację w restauracji, a potem zwiedzili z przewodnikiem piwnicę z winami .

Około 2 w nocy kobieta zadzwoniła do recepcji z prośbą o sałatkę, a później deser. Pod nieobecność recepcjonisty partner kobiety ukradł z recepcji elektroniczny klucz do piwnicy z winami. Para opuściła hotel ze skradzionymi butelkami około 5 rano. Oboje zostali ostatecznie aresztowani na granicy Czarnogóry i Chorwacji w lipcu 2022 roku.

Policji nie udało się odzyskać, żadnej ze skradzionych butelek, ale właściciele restauracji otrzymali odszkodowanie w wysokości 753,000 euro od firmy ubezpieczeniowej.

Sąd skazał kobietę na cztery lata więzienia, a mężczyznę na cztery i pół roku. Nakazał im również zapłacić 753,000 euro odszkodowania.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!