Prezydent Zełenski zaapelował o jedność podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa

0
242
Fot. RTE
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaapelował do uczestników 59. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa o determinację we wspólnej walce z rosyjskim agresorem.

Ukraiński prezydent podczas łączenia wideo podkreślał znaczenie jedności i fakt, że wolność nie zna kompromisu. “Czy ludzie mogą być przedmiotem kompromisu? Nie. Musimy wyzwolić Ukrainę i Europę, bo kiedy Rosjanie celują w nas, celują w naszych sąsiadów” – powiedział Wołodymyr Zełenski. “Czy Europa może być przedmiotem kompromisu? Nie. Czy wolność może być przedmiotem kompromisu? Stanowczo nie. Jestem pewien, że możemy wygrać nie tylko z Putinem, ale i z putinami, nie tylko w Rosji, ale i na całym świecie” – dodał ukraiński prezydent.

Wołodymyr Zełenski ocenił, że oczywiste jest, że prezydent Władimir Putin nie poprzestałby na Ukrainie i kontynuowałby inwazję w innych krajach byłego Związku Radzieckiego. Ukraiński prezydent podkreślał też, że “nie ma alternatywy dla zwycięstwa Ukrainy”. “Nie ma alternatywy dla Ukrainy w Unii Europejskiej, nie ma alternatywy do Ukrainy w NATO” – powiedział ukraiński przywódca.

Konferencja w Monachium z udziałem czołowych polityków z całego świata potrwa do końca weekendu. Polskę reprezentuje prezydent Andrzej Duda.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!