W Niemczech i w Holandia powraca dyskusja o obowiązkowej służbie wojskowej

0
Fot. Bloomberg
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Minister obrony Niemiec Boris Pistorius powiedział, że zawieszenie obowiązkowej służby wojskowej było błędem. O obowiązkowym poborze do armii dyskutuje się także w Holandii.

Obowiązkowa służba wojskowa została zawieszona w Niemczech w 2011 roku. W wywiadzie dla dziennika Suddeutsche Zeitung minister Pistrius stwierdził, że Niemcy muszą ten temat otwarcie przedyskutować, niezależnie od tego, czy znajdują się w sytuacji zagrożenia czy też nie. Rzeczniczka resortu obrony zaprzecza jednak, że rząd rozważą przywrócenie obowiązkowej służby wojskowej.

Dyskusja o obowiązkowej służbie wojskowej trwa także w Holandii. Minister spraw zagranicznych i lider współrządzącej w kraju chadecji Wopke Hoekstra w wywiadzie dla dziennika Telegraaf stwierdził, że nadszedł czas, aby Holandia przywróciła pobór do wojska. Na Twitterze szef holenderskiej dyplomacji przekonywał z kolei, że przywrócenie rocznej obowiązkowej służby byłoby korzystne dla kraju. „Wojna na Ukrainie pokazuje, że bezpieczeństwo, demokracja i silne społeczeństwo nie przychodzą za darmo” – napisał Wopke Hoekstra.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!