E.Macron zapowiada wzrost budżetu wojennego w latach 2024-2030

0
74
Macron
Fot. Anadolu Agency
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Budżet sił zbrojnych Francji zostanie zwiększony do 400 miliardów euro – zapowiedział prezydent Emmanuel Macron. Macron przedstawił główne linie przyszłej ustawy o wzmacnianiu armii. Budżet ministerstwa obrony w latach 2024-2030 wzrośnie o jedną trzecią. Jak powiedział francuski prezydent pozwoli to siłom zbrojnym na skok w nowoczesność i stawienie czoła wyzwaniom przyszłości.

“Wysiłek budżetowy w wysokości 400 miliardów euro, aby w ten sposób zmodernizować ten cenny wojskowy instrument, który służy naszej wolności, naszemu bezpieczeństwu, naszemu dobrobytowi i naszej pozycji na świecie. Mówię to z powagą, to są znaczne środki, które wzmacniają wysiłek obronny w sposób dynamiczny i bezprecedensowy. Jego koszt wymaga wielkiego wysiłku. To cena za bezpieczeństwo naszych dzieci, za chwałę i wolność, których napiszemy nowy rozdział” – powiedział Emmanuel Macron. 

Zapowiedź Emmanuela Macrona oznacza zakończenie z prowadzoną w ostatnich latach polityką cięć na cele zbrojeniowe. Prezydent Francji podkreślił wagę modernizacji sił nuklearnego odstraszania oraz wzmocnienia bezpieczeństwa cybernetycznego. Obecnie budżet wojenny Francji oceniany jest na 56 miliardów dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!