Londyn: były policjant przyznał się do 49 przestępstw na tle seksualnym

0
98
Fot. CNN
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Funkcjonariusz londyńskiej policji metropolitalnej 48-letni David Carrick przyznał się do 49 przestępstw na tle seksualnym. Mężczyzna pracował w policji w latach 2001-2009. Należał do jednostki zajmującej się ochroną budynków rządowych, parlamentu i placówek dyplomatycznych. 

Dopiero w październiku 2021 roku Carrick został zawieszony w prawach funkcjonariusza i aresztowany po tym, jak wpłynęło przeciwko niemu drugie oskarżenie o gwałt. Stało się tak, choć już wcześniej dziewięciokrotnie pojawiały się doniesienia o popełnianych przez niego przestępstwach, w tym aktach przemocy domowej.

W poniedziałek przed sądem w Southwark w południowym Londynie Carrick przyznał się do 49 przestępstw, w tym do 24 gwałtów dokonanych na dziewięciu kobietach. Większość ofiar poznał poprzez portale randkowe, głównie Tinder i Badoo, a do zdobycia ich zaufania wykorzystywał swoją funkcję w policji.

Według opublikowanego w październiku zeszłego roku raportu w londyńskiej policji metropolitalnej nadal służą setki funkcjonariuszy, na których ciążą zarzuty łamania prawa, w tym o wykorzystywanie seksualne.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!