Belgia – 30 proc. narkotyków z Ameryki Południowej dociera do Europy przez port w Antwerpii

0
105
Fot. AP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Jedna trzecia wszystkich narkotyków z Ameryki Południowej dociera do Europy przez port w Antwerpii na północy Belgii – poinformował belgijski minister finansów Vincent Van Peteghem. Dodał, że w ubiegłym roku służby udaremniły przemyt rekordowych 110 ton kokainy. 
Port w Antwerpii jest określany jako narkotykowy hub. “Tę wojnę z handlarzami musimy wygrać, ale do tego potrzeba więcej ludzi i sprzętu” – powiedział belgijski minister finansów.

Kilka dni temu port w Antwerpii otrzymał pięć nowych mobilnych skanerów, czyli urządzeń rentgenowskich do prześwietlania ładunków. Będą one wykorzystywane przede wszystkim do sprawdzania kontenerów na statkach przypływających z Ameryki Południowej. Zdarza się jednak – jak mówi szef departamentu cła i akcyzy w ministerstwie finansów – że przemytnicy “bawią się ze służbami w kotka i myszkę”.

“Zorganizowane grupy przestępcze przekładają narkotyki ze statków z Ameryki Południowej do tych europejskich, które nie są sprawdzane” – powiedział Kristian Vanderwaeren.

W związku z wykorzystywaniem przez mafię portu w Antwerpii, w mieście jest niebezpiecznie, bo coraz częściej dochodzi do wojny gangów. W poniedziałek ofiarą porachunków padła 11-letnia dziewczynka.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!