Brytyjski MON o rosnących dla Rosji kosztach wojny

0
84
UK Wielka Brytania
Fot. UKTV News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Brytyjskie ministerstwo obrony w swoim codziennym raporcie o wojnie na Ukrainie, wskazuje na rosnące dla Rosji koszty utrzymania wojska. Brytyjczycy przypominają, że w środę Moskwa zapożyczyła się na wewnętrznym rynku na równowartość prawie 14 mld dolarów. To największa w historii sprzedaż papierów dłużnych przez rosyjski skarb państwa w ciągu jednego dnia.

Brytyjczycy wiążą coraz większe potrzeby pożyczkowe Rosji ze wzrastającymi wydatkami na wojsko, a także z obawami o pogorszenie warunków na wewnętrznym rynku kredytowym. Jednocześnie przypominają, że w rosyjskim budżecie na 2023 rok wydatki zakwalifikowane do kategorii “obrona narodowa” wzrosną o 40 procent, wobec zakładanych na przyszły rok w budżecie wieloletnim, ogłoszonym w 2021 roku. Mają one wynieść równowartość 84 mld dolarów. Jednocześnie już na początku grudnia Rosję może czekać załamanie wpływów z ropy naftowej w związku z planowanym wprowadzeniem przez państwa zachodnie limitem cenowym na surowiec transportowany tankowcami.

Limit ma polegać na zakazie ubezpieczania transportów ropy przez firmy zachodnie, jeśli cena zakupu ropy będzie przekraczać ustalony pułap. Zachodnie firmy ubezpieczeniowe są praktycznie monopolistą na rynku ubezpieczeń morskich, a bez nich żaden tankowiec nie otrzyma zgody na wejście do większości portów. Dodatkowo Turcja ogłosiła wczoraj, że będzie oczekiwała od armatorów tankowców, którzy będą chcieli kierować swoje statki przez Bosfor, przedstawienia umów ubezpieczeniowych. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!