Węgry: kolejne problemy z paliwami

0
88
MOL stacja
Fot. Hungary Today
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Węgierski koncern paliwowy MOL ogłosił, że za trzy dni przestanie dostarczać paliwo do nawet 250 niezależnych stacji benzynowych. Głównym powodem tej decyzji jest nieopłacalność sprzedaży z powodu ceny gwarantowanej dla mieszkańców kraju.

Koncern paliwowy przesłał komunikat do właścicieli stacji benzynowych, z którymi mają tak skonstruowane umowy, że mogą w dowolnym momencie przerwać dostawy paliwa. Decyzja MOL jest bezterminowa, nie wiadomo kiedy dostawy zostaną wznowione.

Cytowany przez portal Portfolio.hu prezes Stowarzyszenia Niezależnych Stacji Benzynowych Gábor Egri powiedział, że w ten sposób dojdzie do załamania dostaw i niektóre stacje będą musiały zostać zamknięte. Węgierski koncern paliwowy obsługuje dostawy do 80 procent węgierskich stacji paliw.

MOL wskazuje wpływ rządowych cen gwarantowanych na opłacalność sprzedaży. Właściciele prywatnych aut na węgierskich rejestracjach mogą tankować paliwo za około 6,3 zł. Po drugie, dopiero w ostatni weekend zakończył się remont generalny jedynej węgierskiej rafinerii, koncern musiał wykorzystywać rezerwy gotowego paliwa, teraz należy je uzupełnić. 

Na Węgrzech jest około dwóch tysięcy stacji paliw, co oznacza, że braki w dostawach paliwa może odczuć prawie 15 procent punktów sprzedaży.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!