Niemcy: Bundestag za przedłużeniem pracy trzech elektrowni jądrowych

0
119
Fot. deutschland.de
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Niemiecki Bundestag przyjął nowelizację ustawy, pozwalającej na przedłużenie pracy trzech elektrowni jądrowych do połowy kwietnia 2023 roku. Domagała się tego między innymi chadecka opozycja. Spór w tej sprawie zaistniał jednak też w samym rządzie. 

Za dalszą eksploatacją elektrowni jądrowych opowiadała się przez długi czas jedynie współrządząca FDP. Socjaldemokraci i Zieloni wskazywali na ustalenia zawarte w umowie koalicyjne.j Frakcja CDU/CSU domagała się wydłużenia pracy ostatnich trzech reaktorów do 2024 roku, a nawet reaktywacji już zamkniętych.

W obliczu kryzysu energetycznego kanclerz Olaf Scholz i jego zastępca Robert Habeck zaczęli szukać sposobu na wycofanie się z podjętej wcześniej decyzji. Podczas ostatniego zjazdu Zielonych większość członków partii poparła dalszą eksploatację elektrowni Isar 2, Emsland i Neckarwestheim 2. 

W szeregach młodzieżówki partyjnej zmiana kursu wzbudziła potępienie. Aktywistka klimatyczna Luise Neubauer skrytykowała Roberta Habecka za “doraźne gaszenie politycznych pożarów”

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!