Premierzy otworzyli nowe przejście między Ukrainą a Rumunią

0
Fot. kmu.gov.ua
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Premierzy Ukrainy Denys Szmychal i Rumunii Nicolae Ciuca otworzyli nowe przejście między tymi krajami. To kolejny szlak, którym będą mogły być transportowane towary do i z Ukrainy.

Premier Ukrainy powiedział w czasie konferencji prasowej na przejściu granicznym Vicovu de Sus – Krasnojilśk, że powstawanie takich miejsc jest priorytetem jego rządu. Dzięki nim Ukraińcy mogą wracać do domu, przyjeżdża pomoc humanitarna, a Ukraina może eksportować towary.

„Rozmawiamy o otwarciu kolejnych siedmiu przejść na naszej granicy. W procesie tym będzie uczestniczyć też komisja konsultacyjna Unii Europejskiej z Ukrainą” – dodał premier Szmychal.

Rumunia odgrywa ważną rolę w eksporcie towarów ukraińskich.

„Ponad 6,5 miliona ton zboża wyeksportowano z Ukrainy poprzez infrastrukturę rumuńską. My również mamy w planach ułatwianie otwierania kolejnych przejść granicznych” – powiedział premier Nicolae Ciuca.

Przejście graniczne istniało już wcześniej w tym miejscu od lat 60-tych ubiegłego wieku, ale zamknięto je dwanaście lat temu, bo nie spełniało standardów Schengen.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!