Nowy ambasador Ukrainy w Niemczech: “wygramy tę wojnę”

0
191
Fot. Yahoo! News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Nowy ambasador Ukrainy w Berlinie Ołeksij Makiejew stwierdził, że dyplomaci nie muszą być “niewolnikami pruderii wizerunkowej”. W swoim pierwszym wywiadzie dla telewizji ARD pochwalił swojego poprzednika Andrija Melnyka i zaapelował do rządu Olafa Scholza o zwiększenie wsparcia wojskowego dla Kijowa.

Ołeksij Makiejew zaznaczył, że jego sposób komunikacji z niemieckimi politykami nie będzie odbiegał od stylu Andrija Melnyka. Dodał jednak, że nie zamierza rozstrzygać sporów publicznie. “Niekiedy padną wyraźne deklaracje, ale nie będę dzielił się swoim oburzeniem w mediach społecznościowych” – podkreślił.

W rozmowie z ARD ambasador Ukrainy w Berlinie wezwał rząd federalny do wprowadzenia zakazu wjazdu dla Rosjan. Wyraził też zaniepokojenie rosnącą niechęcią Niemców do ukraińskich uchodźców. “Wielu moich rodaków powróciło już do ojczyzny. Gdy Niemcy przyspieszą dostawy broni, uchodźców będzie coraz mniej. Wygramy tę wojnę i będziemy żyć w bezpiecznym państwie” – powiedział.
Ołeksij Makiejew objął urząd na końcu października. Niemieckie media nie kryją nadziei, że będzie podejmował mniej “nieszablonowych ruchów” niż jego poprzednik. “Makiejew wykazuje się znajomością medialnych labiryntów, ale raczej nie będzie bił po oczach nagłówkami” – ocenił stołeczny dziennik “Der Tagesspiegel”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!