Włochy – Moody’s: negatywna perspektywa dla sektora bankowego

0
Moody
Fot. Business Standard
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Agencja ratingowa Moody’s obniżyła perspektywę włoskich banków ze stabilnej na negatywną. Agencja zajmuje się między innymi służącą inwestorom oceną rozwoju sektora bankowego w poszczególnych krajach.

Eksperci Moody’s twierdzą, że pogorszenie kondycji włoskiego systemu bankowego w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy będzie wynikać z gorszych warunków, w jakim będzie ten system funkcjonować. Wzrost cen wpłynie negatywnie na zdolność kredytową przedsiębiorstw i gospodarstw domowych, a to poskutkuje powstaniem nowych tak zwanych kredytów problematycznych. W efekcie osłabi to jakość, rentowność i dostępność kredytów bankowych. Podobną, jak Włochy ocenę otrzymały też Czechy, Niemcy, Węgry, Słowacja i Polska. Austria i Wielka Brytania pozostały w grupie stabilnej perspektywy. 

Moody’s przewiduje, że wzrost włoskiego PKB w przyszłym roku spadnie do 0 procent w porównaniu z prognozą 2,7 procent na ten rok. Wpływ na ten spadek ma wojna na Ukrainie, kryzys energetyczny i wysoka, 12-procentowa inflacja we Włoszech – najwyższa od prawie 40 lat. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!