Europa chce uniewersalnej ładowarki

0
135
UE Unia Europa
Fot. REUTERS/Yves Herman
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Uniwersalna ładowarka do większości urządzeń elektronicznych i propozycja wstrzymania funduszy dla Węgier – to niektóre tematy drugiego dnia sesji Parlamentu Europejskiego w Strasburgu (początek ok 9.00) Deputowani mają też dyskutować o rosnącym napięciu na pograniczu Armenii z Azerbejdżanem.


Rano debata w sprawie jednolitych ładowarek do telefonów komórkowych, tabletów i aparatów fotograficznych, a w południe głosowanie – europosłowie mają dziś zatwierdzić wstępne porozumienie. W czerwcu osiągnęli je negocjatorzy unijnych krajów i Parlamentu Europejskiego. Do jesieni 2024 roku USB typu C ma być wspólnym portem ładowania. Konsumenci mają zaoszczędzić na zmianach do 250 milionów euro rocznie. Szacuje się, że wyrzucone i nieużywane ładowarki to prawie 11 tysięcy ton elektroodpadów rocznie. 

Po południu europosłowie będą debatować o sytuacji na Węgrzech i propozycji Komisji o zamrożeniu funduszy w związku z zarzutami dotyczącymi korupcji. Kilka godzin później zaplanowano dyskusję o eskalacji napięcia między Armenią i Azerbejdżanem.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!